30مهر

با نصب داربست آرامش عابران، شهروندان و کسبه را دار نزنیم

با نصب داربست آرامش عابران، شهروندان و کسبه را دار نزنیم

 

نصب داربست همان سکوت تلخ در برابرحقوق معلولان و سایر شهروندان است

    به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر جلسه ایی درخصوص ساماندهی نصب داربستهای بی رویه در معابر با حضور دستگاههای مرتبط برگزار شد.

یاسر فیروزی سرپرست شهرداری بهشهر در این نشست با این عنوان که فضای ایمن و مناسب را برای تبلیغات فرهنگی و مذهبی گسترش میدهیم عنوان داشت:
 باتوجه به ایمن نبودن و خطرات  نصب داربست در معابر همراه با سقوط و برق گرفتگی که امنیت شهروندان را به خطر خواهد انداخت از نصب هرگونه داربست ممانعت خواهد شد.

سرپرست شهرداری بهشهر ادامه داد:

 تا کنون توانسته اییم بیش از ۸۰ درصد از تبلیغاتی رو یه واحدهای صنفی به صورت پراکنده و غیر اصولی در شهر که آلودگی بصری ایجاد کرده را ساماندهی کنیم خوشبختانه با مشارکت شهروندان و کسبه این طرح پیشرفت فیزیکی و عملیاتی نسبتا رضایت بخشی داشته و موجب گشته علاوه بر ساماندهی تبلیغات ، نوعی آرامش روانی و بصری در شهر ایجاد شود و هم اکنون نوبت به داربست های فرهنگی و مذهبی رسیده است

 در این نشست نقیبی زاده مسوول واحد ارشاد و معاضدت قضایی دادگستری شهرستان بهشهر خاطر نشان کرد:

نصب داربست در نقاط مختلف شهر توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع میباشد. نصب داربست در نقاط مختلف شهر توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع و تنها در مواردی به شرح ذیل در مدت زمان کوتاه با اخذ مجوزات لازم بلا مانع میباشد .
نصب داربست همان سکوت تلخ در برابرحقوق معلولان وسایر شهروندان است  به نظرمیرسد قطار مناسب سازی واحترام به حقوق دیگران با ایجاد امنیت و رفع خطرات احتمالی و دربعضی موارد قطعی در این نشست  به راه افتاده است .

در ادامه جواد داودی کارشناس مسئول ترافیک فرمانداری شهرستان بهشهر عنوان داشت:

ممانعت در نصب داربست  رویه  ایی است که  می بایست با فرهنگسازی صحیح و اجرای روش‌های جایگزین مانند افزایش تابلو در حد ظرفیت معابر، به سمت اصلاح پیش برود.
 جواد داودی ادامه داد:

 علارغم اینکه قوانین برای حقوق معلولان و حقوق شهروندان عادی صراحتا مشخص شده ، این حقوق مورد بی توجهی و شاید بی مهری قرار میگیرد اما باید توجه داشت که حتی اگر این حقوق در قانون هم پیشبینی نمی شد بعنوان یک شهروند ، حق دسترسی برابر، باید برای افراد دارای معلولیت و افراد عادی نیز فراهم شود .

کارشناس مسئول ترافیک  فرمانداری شهرستان بهشهر تاکید کرد:

اطلاع رسانی در معابر مختلف به منظورممانعت ازهرج و مرج تبلیغات فرهنگی و مذهبی اقدام نماید چراکه در صورت فقدان این مهم ، نه تنها الودگی بصری برای شهروندان و رانندگان بوده بلکه احتمال سقوط به خیابان و تصادف زنجیره ایی خودرو وجود خواهد داشت  و جانمایی اصولی و فضای تبلیغات فرهنگی و مذهبی در اطلاع رسانی به شهروندان بسیار حائز اهمیت میباشد پس هیچ نقطه ایی از شهر نمیبایست از اطلاع رسانی فرهنگی و مذهبی مغفول بماند و این مهم مدیریت شهرداری را در برپایی سازه های ثابت تبلیغاتی می طلبد..
  در پایان فاطمه ذبیح پور مسئول روابط عمومی و دبیر کمیته زیبا سازی شهرداری بهشهر در این نشست ادامه داد:
داربست ، محصول یکسری عادتهای نادرست شهروندی است که بیشترین سهم را در ایجاد حادثه ،خطر و مناظر ناخوشایند شهر داشته که نیازمند اصلاح این عادت‌های غیرمنطقی میباشیم و این فرهنگی میبایست در بین هییت های مذهبی و نهادهای فرهنگی همراه با منطق عجین شده که نه تنها از حیث قانون ، این مورد ایراد داشته بلکه از نظرشرعی نیز با ایجاد مزاحمت برای سایر شهروندان مورد غیر قابل گذشتی خواهد بود پس با  نصب داربست آرامش عابران،شهروندان و کسبه را دار نزنیم .

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر 
 

ارسال نظر

دی ان ان